Bazalt Taş Özelliği
aplus asmall areset

Basalttaş Bazalt volkanik bir taştır. Doğada kütle, damar ve akıntı halinde bulunur. Gerçek Bazalt dünyanın en sağlam doğal taşıdır.Rengi griden siyaha farklı tonlardadır. Bazalt yapısal olarak aşınmaya, iklim çartlarına ve zamana karşı yüksek dirençlidir. Bu özelliği ve renginin uyumu sebebiyele başta mimari projelerin iç ve dış mekanlarının zemin ve cephe kaplamalarında, uzay araçlarının fırın odasında vb. alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.
Bazalttaş
Basalttaş - Fiziksel ve mekanik özellikleri göz önünde bulundurularak kırma BAZALT taşı, değişik doz ve oranlarda agrega olarak beton bileşimine katılmaktadır.
- Balast taşı olarak ise raylı yollarda kalkerin yerini çoktan almıştır.
- Cam-seramikte ve mineral tabanlı yalıtım sistemlerinde kullanılmaktadır.
- BAZALT taşı ısı depolama yöntemi ile ev ısıtmada pratik ve ekonomik yöntem olarak tercih edilmektedir. Isı depolama veriminin yüksek oluşu bunda ön plandadır.
- BAZALT 'tan elde edilen taş yünü ise her türlü gemi ve denizde inşa edilen diğer yapıların döşeme ve duvar yalıtımında, yüksek sıcaklığa olan mukavemeti nedeniyle yangın kapılarında, kazan ve kazan dairesinde, klima ekipman ve kanallarında, baca ve baca gazı kanallarında tank ve depolarında, duvar modüllerinde ve tavan izolasyonunda kullanılmaktadır.